درب شیشه ای حمام | درب کشویی حمام

درب شیشه ای حمام | درب کشویی حمام

شیشه یکی از متریال‌هایی است که امروزه استفاده از آن در طراحی داخلی بسیار طرفدار پیدا کرده است؛ چرا که زیبایی منحصر به فردی داشته و باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر آید. علاوه بر این امروزه بسیاری از معماران داخلی سعی می‌کنند از طرح‌های جدید و متنوعی در فضاسازی‌ها استفاده کنند که حس طراوت و زیبایی را در عین بهره‌برداری کامل از فضا به ما القا کنند. یکی از این طرح‌ها استفاده از درب شیشه ای حمام به جای درب‌های چوبی است.

درب شیشه ای حمام می‌تواند به صورت کشویی، لولایی یا سه لته (تاشو) طراحی و اجرا گردد. درب‌های لولایی نسبت به دو مدل دیگر آب‌بندی ضعیف‌تری داشته و فضای زیادی را برای باز و بسته شدن اشغال می‌کنند. درب‌های کشویی نسبت به دو مدل دیگر آسان‌تر باز و بسته می‌شوند و این موضوع، در درب شیشه ای فریم دار به دلیل وزن کمتر شیشه‌ها بیشتر احساس می‌شود. در صورتی که عرض درب شیشه ای حمام کمتر از 120 سانتیمتر باشد، امکان اجرای درب‌های کشویی وجود ندارد. در چنین شرایطی باید درب‌های لولایی یا سه لته بهره برد. معمولاً درب‌های لولایی در عرض‌های 60 تا 90 سانتیمتر و درب‌های تاشو در عرض‌های 90 تا 120 سانتیمتر طراحی و اجرا می‌گردند. در واقع، درب‌های تاشو ترکیبی از درب‌‌های لولایی و کشویی بوده و مزایای هر دو را دارند.

درب شیشه ای حمام باید از جنس شیشه سکوریت باشد تا هم در برابر ضربه و هم در برابر تغییرات دمایی مقاومت کافی را داشته باشد. همچنین یراق آلاتی که در این محصول به کار گرفته می‌شوند، باید از جنس استیل 304 با رنگ آبکاری باشند تا در اثر تماس دائمی با بخار آب دچار زنگ زدگی نشوند. در درب‌های شیشه ای فریم دار حمام باید از فریم‌های آلومینیومی خالص با رنگ کوره‌ای یا آنادایز الکترو استاتیک استفاده شود تا هم ضد زنگ باشد و هم در طول زمان در اثر وزن ناشی از شیشه سکوریت دچار افتادگی نشود. برای جلوگیری از دیده شدن فضای داخل حمام می‌توان درب شیشه ای حمام را به وسیله سندبلاست در طرح‌های مختلف و زیبایی مات نمود یا به جای آن از شیشه‌های رنگی (دودی، برنزی، مشکی و ..) یا ساتینا استفاده کرد.

استفاده از درب شیشه ای حمام به حمام خانه‌ها محدود نشده و می‌توان برای سرویس بهداشتی، استخر، سونا و ... از آن نیز استفاده کرد.

آبشار کابین: طراح، تولید کننده و مجری انواع درب شیشه ای حمام از سال 1380

5 سال ضمانت یراق آلات و 10 سال خدمات پس از فروش

کیفیت بالا و قیمت مناسب

کابین دوش

مدل‌های درب شیشه ای حمام

شرکت آبشار کابین که یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع درب شیشه ای حمام است، می‌تواند این محصول را در سه مدل طراحی، تولید و اجرا نماید. در هر 3 مدل می‌توان از شیشه سکوریت ساده، دودی، برنزی و ... به صورت شفاف، ساتینا یا سندبلاست شده استفاده نمود. تمامی شیشه‌های مصرفی شرکت آبشار کابین از نوع سوپر کلیر بوده و از کارخانه جام ایمن قزوین تهیه می‌شوند که یکی از بهترین شیشه‌های سکوریت تولید شده در ایران بوده و در برابر تغیرات دمایی محیط و ضربه مقاومت بالایی دارند.

درب شیشه ای حمام مدل فریم دار

در این مدل به دلیل فریم دار بودن و آب‌بندی بالا، نیازی به نصب یک لبه یا سکوی سنگی بر روی زمین نیست. ولی بهتر است این لبه سنگی را بر روی زمین نصب کرد تا باعث آب‌بندی بهتر درب شود. فریم مورد استفاده در درب شیشه ای فریم دار دارای رنگ‌های کوره‌ای یا آنادایز الکترو استاتیک متنوع (سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی مات، طلایی براق، زیتونی براق و مشکی مات) و از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص با ضخامت 2/2 میلیمتر می‌باشد. این فریم‌ها در کارخانه‌های اراک تولید و با دستگاه‌های ایتالیایی آنادایز می‌شوند.

این مدل از درب شیشه ای حمام را می‌توان به دو صورت کشویی و سه لته طراحی و اجرا کرد. همان سور که گفته شد، در صورتی که عرض درب شیشه ای حمام حدوداً بین 90 تا 120 سانتیمتر باشد، امکان اجرای درب‌های کشویی وجود ندارد و باید از درب‌های سه لته استفاده نمود. تمامی یراق آلات مورد استفاده در درب‌های شیشه ای حمام مدل فریم از جنس استیل 304 یا برنج و دارای رنگ‌های متنوع (هم‌رنگ با فریم‌ها) و نیز کاملاً ضد آب و ضد زنگ هستند.

قیمت یک درب شیشه ای حمام فریم دار در ابعاد استاندارد حدوداً بین 3,000,000 تا 5,000,000 تومان است. ارتفاع استاندارد این محصول 2 متر است و در صورتی که ارتفاع آن بیشتر از 2 متر باشد، باید به صورت کتیبه‌دار اجرا گردد.

درب شیشه ای حمام مدل فریم لس

در این مدل به دلیل عدم وجود فریم و آب‌بندی ضعیفی، حتماً باید یک لبه یا سکوی سنگی بر روی زمین نصب و درب را بر روی آن قرار داد. در درب شیشه ای حمام مدل فریم لس به دلیل عدم وجود فریم، از شیشه سکوریت 10 میل استفاده می‌گردد که بسیار سنگین‌تر از شیشه سکوریت 6 میل است و باعث می‌شود درب سخت‌تر از مدل فریم باز و بسته شود.

یراق آلات مورد استفاده در این مدل از درب شیشه ای حمام دارای آبکاری‌های متنوع (نقره‌ای مات، نقره‌ای براق و طلایی براق) و از جنس استیل 304 و در نتیجه کاملاً ضد آب و ضد زنگ هستند. درب شیشه ای فریم لس به صورت کشویی یا لولایی قابل طراحی و اجراست. همان طور که گفته شد، درب‌های لولایی فضای زیادی را برای باز و بسته شدن اشغال می‌کنند؛ اما در صورتی که عرض درب شیشه ای حمام حدوداً بین 60 تا 90 سانتیمتر باشد، تنها می‌توان از درب‌های لولایی استفاده نمود.

قیمت یک درب شیشه حمام مدل فریم لس در ابعاد استاندارد حدوداً بین 1,500,000 تا 9,000,000 تومان است. ارتفاع استاندارد برای این محصول نیز 2 متر می‌باشد؛ اما می‌توان با ارتفاع حداکثر 2/3 متر نیز آن را اجرا کرد.

درب شیشه ای حمام مدل نیم فریم

یکی از مشکلاتی که درب شیشه ای حمام مدل فریم لس لولایی دارد، سنگین بودن درب و تنوع کم در رنگ‌بندی است. شرکت آبشار کابین برای رفع این مشکل، از محصول جدیدی رونمایی کرده است که مدل نیم فریم با درب لولایی است. این محصول در قسمت‌های بالا و پایین بدون فریم و در قسمت‌های کناری دارای یک فریم الومینیومی خالص با رنگ‌بندی متنوع است و در عرض‌های کوچک قابل اجراست. در این محصول نیز مانند درب شیشه ای فریم دار از شیشه سکوریت 6 میل استفاده می‌گردد.

قیمت درب شیشه ای نیم فریم در ابعاد استاندارد 3.000.000 تا 4.000.000 تومان است. ارتفاع استاندارد این محصول 2 متر است و امکان اجرای آن با ارتفاع بیشتر از 2 متر وجود ندارد.

درب کشویی حمام

قیمت درب شیشه ای حمام

همان طور که گفته شد، درب شیشه ای حمام از نظر رنگ‌بندی فریم، رنگ و طرح سندبلاست شیشه سکوریت، مدل فریم، مدل دستگیره و ... بسیار متنوع است و در ابعاد دلخواه مشتری تولید می‌شوند. در نتیجه، قیمت این محصول ثابت نبوده و به عوامل بسیاری بستگی دارد. رنگ‌بندی فریم‌ها و یراق آلات و طرح سندبلاست شیشه سکوریت از مواردی هستند که در قیمت درب شیشه ای حمام بسیار مؤثرند. قیمت درب شیشه ای حمام مدل فریم لس کشویی حدوداً 2 تا 3 برابر قیمت مدل فریم دار کشویی است.

انتخاب درب شیشه ای حمام

مهم‌ترین نکته در هنگام انتخاب کابین دوش اطمینان از کیفیت شیشه سکوریت، فریم و یراق آلات است. شیشه سکوریت باید در برابر ضربه و تغییرات دمایی محیط مقاومت بالایی داشته باشد. فریم‌ها و یراق آلات نیز باید کاملاً ضد باشند تا در اثر تماس دائمی با بخار آب دچار فرسودگی و خرابی نشوند. به همین دلیل، باید در درب شیشه ای حمام از فریم‌های آلومینیومی خالص با رنگ کوره‌ای یا آنادایز الکترو استاتیک و یراق آلات استیل 304 یا برنجی با رنگ آبکاری استفاده کرد. همچنین باید فریم‌ها دارای ضخامت بیشتر از 2 میلیمتر باشند تا بتوانند وزن زیاد شیشه سکوریت را تحمل کرده و در طول زمان دچار انحنا و افتادگی نشوند و حرکت درب‌ها را دشوار نشازند. لولاهای درب های شیشه ای فریم لس نیز باید کیفیت مناسبی داشته و به درستی نصب شوند تا در طول زمان در اثر وزن زیاد شیشه سکوریت 10 میل دچار افتادگی نشوند. اطمینان از کیفیت اجرای درب شیشه ای حمام و آب‌بندی مناسب و 100 درصدی آن نیز از جمله مواردی است که باید حتماً به آن توجه داشت.

 

شماره‌های تماس جهت ارتباط با کارشناسان شرکت آبشار کابین

02177443675 ـ 09123578010 ـ 09121398937

درب شیشه ای حمام